Witamy!
Potrafisz wskazać Sudan na mapie? A cieśninę Ormuz? Ta strona zapewni Ci rozrywkę i jednocześnie da możliwość szybkiego zdobycia wiedzy geograficznej. Gry, które przetestują Twoją wiedzę i jednoczesnie będą wyzwaniem dla Twojego mózgu, zawierają pytania dotyczące państw, regionów, akwenów wodnych, gór, pustyń, obszarów miejskich i innych zagadnień geograficznych. Jeśli chcesz odkrywać i poznawać świat, trafiłeś we właściwe miejsce.

Czy to na pewno wszystkie państwa świata?
W quizach są zawarte wszystkie 193 państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ponadto uwzględniono również Tajwan, Kosowo i Watykan. Niesuwerenne państwa i terytoria takie jak np. Grenlandia czy Puerto Rico nie są wzięte pod uwagę. Rosja występuje w quizach dotyczących zarówno Europy jak i Azji.

Źródła informacji
Fakty i liczby dotyczące miejsc są zapożyczone z Wikipedii i CIA World Factbook. Dadatkowe informacje o wulkanach zostały zweryfikowane na podstawie dokumentu The Global Volcanism Program opublikowanego przez Smithsonian Institute.

Tłumaczenie
Tłumaczył na język polski Jan Dąbrowski. Strona jest również dostępna w języku niemieckim, francuskim, holenderskim i hiszpańskim.

Wydawca
Strona Gry Geograficzne jest wydawana przez EastDock Media, Amsterdam, Holandia.

Kontakt
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna: info@gry-geograficzne.pl